• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • BITCOIN/TL
  2166032,589
  % -1,00
 • BIST 100
  %

SON DAKİKA: İsrail UGM ‘den Türkiye deki İsrail Vatandaşları Ülkeyi Derhal Terk Edin Uyarısı!

SON DAKİKA: İsrail UGM ‘den Türkiye deki İsrail Vatandaşları Ülkeyi Derhal Terk Edin Uyarısı!
İsrail İsrail Ulusal Güvenlik Merkezi, 4. Seviye uyarı yayınlayarak Türkiye’ye seyahat  uyarısı yaptı ve Türkiye’de bulunan İsraillilere ülkeyi derhal terk etmelerini söyledi.

İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi, hastane katliamını ardından Türkiye’de bulunan İsraillilerin ülkeyi derhal terk etmesi istendi. DUVAR – İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi, Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’nde en az 500 kişinin öldüğü saldırının ardından Türkiye’deki İsrail vatandaşlarına seyahat uyarısında bulundu.

İsrail Gazze’de hastane vurdu: En az 500 ölü

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun Gazze’de El-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombalaması sonucu en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

AA’nın aktardığına göre Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra yaptığı açıklamada İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombalaması sonucu ölü sayısının 500’e yükseldiğini söyledi.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari ise saldırıya ilişkin “Elimizde tüm detaylar yok” dedi.

Filistin Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, saldırıda en az 200 kişinin öldüğünü kaydetmişti.

Saldırıda hayatını kaybedenler için Filistin’de 3 gün yas ilan edildi

BM, Mısır ve DSÖ’den İsrail ‘e  Tepki ‘

Birleşmiş Milletler (BM), Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yönelik saldırıyı şiddetle kınayarak, siviller ve sağlık tesislerine yönelik saldırıların sonlandırılması çağrısında bulundu.

AB Konseyi Başkanı Charles Micahel saldırıya ilişkin “Çok fazla ölü var. Orada yaşayan insanlar için sahadaki dramatik durumu gösteriyor” dedi.

Mısır da Gazze’deki saldırıyı kınayarak İsrail’i, “toplu cezalandırma politikalarına” derhal son vermeye çağırdı.

Dünya Sağlık Örgütü de Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ne yapılan ‘saldırıyı güçlü bir şekilde kınadığını’ açıkladı. (HABER MERKEZİ)